Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

Pradedamas žvyrkelių ruožų asfaltavimas Jonavos rajone

IMG_4833

Liepos 22 dieną Jonavoje apsilankęs LR Seimo narys, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius drauge su Jonavos rajono savivaldybės ir AB „Kauno tiltai“ atstovais informavo apie žvyrkelių asfaltavimo darbus rajone.

R. Sinkevičius, kalbėdamas apie prasidėsiančius drabus, pabrėžė, kad pernai parengta Trumpų žvyrkelių ruožų tarp jau asfaltuotų kelių asfaltavimo programa, populiariai dar vadinama „zebrų“ projektu, tapo didžiausiu postūmiu žvyruotų kelių asfaltavimo darbams. Pastarieji šiemet buvo pradėti ir jau spėjo įsibėgėti.

Dar iki šių metų pabaigos ketinama išasfaltuoti daugiau nei 2 kilometrų atkarpą Šilų seniūnijoje (kelias 1507, nuo BP degalinės iki Jaugeliškių kaimo). Asfaltavimo darbus atliks įmonė „Kauno tiltai“, kuri darbus pradės jau rugpjūtį.

IMG_4837

Tai – ne vienintelė žvyrkelio atkarpa rajone, kurią ketinama padengti asfaltu. Jau nustatytas laimėtojas ir dar trims žvyrkelių atkarpoms asfaltuoti. Piirmoji – nuo naujosios „Maxima“ parduotuvės iki Meškonių (apie 900 metrų, Gaižiūnų gatvė), antroji – nuo Skrebinų iki Priešiogalėlės (apie 2 kilometrai, kelias 1915) ir trečioji – du neasfaltuoti ruožai, esantys tarp Markutiškių kaimo link Bukonių (kelias 1502, vienas ruoželis apie 200 metrų ir antras ruožas apie 2400 metrų). Šių ruožų asfaltavimo darbai prasidės, kai tik bus baigti atitinkami projektavimo darbai.

Jonavos rajono savivaldybės biudžetui žvyrkelio atkarpų asfaltavimas nekainuos. Trumpų žvyrkelių kelio ruožų programa finansuojama Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis. Vien tik šiais metais į žvyruotų atkarpų asfaltavimą numatoma investuoti apie 70 mln. eurų.

Vos per dvejus metus bus išasfaltuota beveik 500 km žvyrkelių ruožų Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus regionuose. Tai reiškia, kad iš viso nauju asfaltu bus padengtos 209 žvyrkelių atkarpos, kurios sujungs asfaltuotus kelius