Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

Rimantas Sinkevičius: „Situacija suvaldžius pandemiją dar įtempta, bet optimizmo daugėja“

Įsibėgėjus vasarai galime džiaugtis pakankamai koordinuotai suvaldyta koronaviruso pandemijos banga ir nors šiek tiek nerimo dėl rudens yra, panašu, jog ir verslas, ir gyventojai įgauna vis daugiau atsargaus optimizmo. Tuo įsitikinęs Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos Seime seniūnas ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius. 15min pokalbyje su politiku – nuo vertinimų, kokios ekonomikos gaivinimo priemonės šiuo metu efektyviausios iki „socialdarbiečių“ siūlymų, susijusių su būsimais Seimo rinkimais.

– Nėra nė vieno žmogaus, kurio nebūtų palietusi per pasaulį nusiritusi koronaviruso pandemijos banga. Koks šis laikotarpis buvo jums, kaip tai veikė jūsų kasdienybę ir politiko darbą?
– Iš tiesų šis laikotarpis buvo netikėtas. Juk kol virusas plito tik Kinijos teritorijoje, visi manėme, kad jis mus aplenks. Kita vertus, sveikas protas sakė, kad taip tiesiog negali būti – juk žmonių, prekių, transporto judėjimas šiuolaikiniame pasaulyje yra neišvengiamas. Tad, žinoma, šis laikotarpis kėlė nerimą ir šeimoje, ir man asmeniškai – juk jau esu rizikos grupėje dėl amžiaus. Pagaliau, mano sūnus, Jonavos rajono, kur ir pats esu išrinktas į Seimą, meras, tiesiogiai buvo atsakingas už viruso plitimo suvaldymą šioje teritorijoje. Tad nerimas įgavo ir globalius matmenis – baisiausia buvo dėl to, ar neįvyks gydymo sistemos griūtis, o dirbant Seime, ypač Ekonomikos komitete, negalėjau likti aktualijų, susijusių su pandemija nuošaly. Juk tai ne tik sveikatos, gyvybės ir mirties problema, tai ir ateities ekonominės gerovės iššūkis. Be abejo, kaip ir daugeliui, nebuvo malonu vaikščioti su kaukėmis, karantinuotis, apriboti ar net visai sustabdyti bendravimą. Periodas psichologiškai nebuvo geras, bet panašiai jautėsi daugelis žmonių. Visą tekstą skaitykite čia.