Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

R. Sinkevičius: palaikome LR Prezidento iniciatyvą skirti išmokas vaikams, nes tai – mūsų socialinės politikos tęstinumas

2020 gegužė

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija palaiko Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvą prie Vyriausybės paskirtų išmokų pandemijos metu pensininkams, studentams ir bedarbiams, ieškantiesems darbo, pridėti ir dar vieną išmoką, kuri būtų skirta visiems Lietuvos vaikams. LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius ir frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas primena, jog būtent „socialdarbiečių“ iniciatyva šiemet buvo padidinti vaiko pinigai, iškovotas jų didinimas kitąmet, todė išmokos vaikams pandemijos metu yra „socialdarbiečių“ politikos tęstinumas.
„Socialdarbiečiai“ buvo iniciatoriai ir kovotojai už vaiko pinigus ir jų didinimą, būtent mūsų siūlymu, išmokos kiekvienam vaikui šiemet siekia 60 eurų, o kitąmet didės iki 70 eurų. Daugiavaikių šeimų vaikai gauna po 100 eurų. Tokią politikos kryptį tęsiame ir tikrai palaikome Prezidento sprendimą pandemijos metu išmokėti vaikams po 120 eurų išmoką, daugiavaikių šeimų vaikams skiriant po 200 eurų. Tokia socialinė politika mums priimtina“, – sako LSDD frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius.
Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas R.Sinkevičius sako, COVID-19 viruso sumažintas vartojimas turi būti skatinamas, kitu atveju ekonomika stagnuos.
„Jei jau skolinamės, tai tie pinigai turi pasiekti Lietuvos žmones per perkamas paslaugas, produktus, prekes, jie turi priversti suktis ekonomikos variklį. Dėl viruso sustojo pati įvairiausia veikla, žmonės neteko darbo, sumažėjo jų pajamos. Jei šeimos, auginančios vaikus, gautų pinigę injekciją, tuos pinigus galėtų išleisti pagal savo poreikius: galbūt kažkam tai būtų gyvenimiškai svarbi pagalba, kai kam gal papildomos pajamos, sumažėjus pagrindinėms. Skirti išmokas kiekvienam vaikui,manau, yra socialiai teisingas žingsnis ir ekonomiškai pagrįstas – pinigai grįš į valstybės biudžetą kartu su mokesčiais“, – teigia LSDD frakcijos seniūnas R.Sinkevičius.

LSDD frakcijos informacija