Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

LSDD frakcijos seniūno R.Sinkevičiaus pranešimas: prašome Vyriausybės apsvarstyti ribojimus tam tikruose sektoriuose ir paskatinti kelių infrastruktūros plėtrą

Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius inicijavo Ekonomikos komiteto kreipimąsi į Vyriausybę dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo kelių infrastruktūros remontui ir plėtrai, tai skatintų ekonomiką ir išlaikytų darbo vietas ekstremalios situacijos metu. Be to, siūloma Vyriausybei peržiūrėti nuostatą dėl prekybos draudimo pavasarį statybinėmis medžiagomis ir žemės ūkiui skirtomis priemonėmis, sėklomis, augalais, jei prekyba būtų vykdoma lauke, laikantis saugumo reikalavimų.

„Socialdarbiečių“ frakcijos seniūnas, Ekonomikos komiteto pirmininkas R.Sinkevičius sako, kad šiuo metu yra palankios sąlygos valstybei skolintis tarptautinėse finansų rinkose, be to, yra galimybė panaudoti įšaldytas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, tie pinigai tiesiogiai pasiektų ne vieno segmento darbuotojus.

„Siūlome Vyriausybei daugiau lėšų skirti kelių remontui ir infrastruktūros plėtrai, tai padėtų išlaikyti esamas ir kurti naujas darbo vietas kelių priežiūros ir plėtros sektoriuje, o taip pat šį sektorių aptarnaujančiuose segmentuose: karjeruose, transporto ir logistikos paslaugas teikiančiose įmonėse. Šiose srityse dirbantys darbuotojai daugiausia turėtų dirbti lauke, kaip rekomenduoja sveikatos priežiūros specialistai. Taigi kreipėmės į Vyriausybę, siūlydami „įvertinti galimybę ir tikslingumą Kelių priežiūros ir plėtros programos (įskaitant 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 14 straipsnyje nurodytas Susisiekimo ministerijos „įšaldytas“ lėšas) bei valstybės tarptautinėse finansų rinkose pasiskolintas lėšas skirti didelę pridėtinę ir išliekamąją vertę turintiems objektams – žvyrkelių asfaltavimo programai“. Tikiuosi Vyriausybė šį pasiūlymą apsvarstys kaip įmanoma skubiau“, – sako R.Sinkevičius.
Be to, Vyriausybė turėtų apsvarstyti galimybę atpalaiduoti prekybą visuomenei svarbia žemės ūkio produkcija pavasarį, jei ta prekyba vyktų lauke, laikantis saugos reikalavimų.

„Siūlome įvertinti galimybę karantino metu dirbti ne tik maisto prekių parduotuvėms, bet sutrumpintą darbo laiką ir/ar lauko sąlygomis vykdyti prekybą ir kitiems prekybos subjektams, vykdantiems prekybą pavasarį ypač svarbia ir aktualia produkcija: augalais, sėklomis, trąšomis, žemės ūkio technika, įranga ir pan.; statybos ir remonto prekėmis (ypač lauko statybos medžiagomis) ir kitomis prekėmis, kurių įsigijimas ir/ar naudojimas iš esmės nedidintų koronaviruso sklidimo galimybės“, –apie Ekonomikos komiteto kreipimąsi sako R.Sinkevičius.

LSDD frakcijos informacija