Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

R. Sinkevičiaus vizitas Jonavoje: nuo pačių mažiausių iki iškiliausių

Prieš pat didžiąsias žiemos šventes LR Seimo narys, Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius lankėsi Jonavoje.

IMG_1777

Nemenkas darbo krūvis ministerijoje R. Sinkevičiui neleidžia rajone lankytis taip dažnai, kaip norėtųsi, todėl gruodžio mėnesį vykusio vizito metu pasistengta aplankyti kuo daugiau rajono įstaigų bei domėtis jų kasdienybe, kylančiomis problemomis, aptarti pastarųjų sprendimo būdus.

Ministro vizitas prasidėjo apsilankant Jonavos kultūros centre – čia su direktoriaus pavaduotoju Edmundu Gedvila kalbėta apie įstaigos infrastruktūros problemas. Didžiausias dėmesys buvo skirtas pastato renovacijos ir susidėvėjusių didžiosios salės kėdžių klausimams aptarti.

Vėliau R. Sinkevičius skubėjo susitikti su jauniausiais rajono gyventojais – aplankytos Užusalių pagrindinė ir Panerio pradinės mokyklos. Jose ministras susitiko su antrų klasių moksleiviais, mokyklų administracijų atstovais.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos būtent antrokams yra išleidusi saugaus eismo knygeles, kurios paties ministro ir buvo išdalintos vaikams lankomose mokyklose. Drauge su jomis mokinukams įteikti ir atšvaitai. Tokios knygelės artimiausiu metu pasieks ir kitų rajono mokyklų antrų klasių moksleivius.

Aplankyti mokiniai nestokojo klausimų ministrui, aktyviai bendravo ir žadėjo saugaus eismo taisyklių visuomet laikytis. Iš kokio krašto kilęs Seimo narys, kaip tampama ministru, ką veikia susisiekimo ministras – tokie klausimai labiausiai domino smalsiuosius jonaviečius. Mokinius egzaminavo ir ministras – paaiškėjo, kad saugaus eismo taisykles antrokai puikiai išmano.

Užusaliuose bendrauta ne tik su mokyklos, bet ir su seniūnijos atstovais, domėtasi seniūnijos kelių infrastruktūros būkle, demografine ir darbo užimtumo padėtimi. R.Sinkevičius sakė, kad, lankydamasis įvairiuose Lietuvos kampeliuose, sulaukia gausių prašymų dėl kelių būklės gerinimo, ypatingai kaimo vietovėse. Kitų metų valstybės biudžete numatyta daugiau lėšų automobilių kelių programai. Ministras pabrėžė, kad kitąmet didelis dėmesys bus skirtas asfaltuotiems keliams su žvyrkelio intarpais – bus siekiama tokių kelių, vadinamų „zebrais“, žvyro atkarpas asfaltuoti. R.Sinkevičius pasidžiaugė, kad jo darbo susisiekimo ministerijoje metu lėšų, skiriamų rajoniniams keliams, suma padvigubėjo. „Tikiuosi, tendencija išliks ir galėsim dar labiau pagerinti rajoninių kelių infrastruktūrą“, – sakė ministras.

R. Sinkevičius apsilankė ir Ruklos pabėgėlių priėmimo centre – čia domėtasi pabėgėlių centro kasdienybe, pokyčiais, vykstančiais pradėjus apsigyventi pabėgėliams, perkeliamiems iš Graikijos. Ministras domėjosi ir anksčiau centre apgyvendintų pabėgėlių iš Ukrainos gyvenimo sąlygomis bei integracija. Aptartas ir saugumo klausimas Rukloje atkūrus policijos nuovadą. R. Sinkevičiaus nuomone, joje pareigūnai turėtų dirbti nuolat.

Po viešnagės Ruklos pabėgėlių priėmimo centre Seimo narys išvyko susitikti su J. Ralio gimnazijos moksleiviais, administracija ir pedagogais. Prieš tai R. Sinkevičius apsilankė Jonavos knygyne ir nupirko knygų gimnazijos bibliotekai. Keletą knygų ministras paliko ir specialioje knygyne buvusioje akcijos „Knygų kalėdos“ dėžėje – čia paaukota literatūra taip pat iškeliaus į vieną iš rajono bibliotekų.

„Nors dabar labai populiaru internetas, bendravimas mobiliuoju ryšiu, vis dėlto knyga išlieka viena tradicinių ir mėgstamų lavinimosi priemonių, todėl skatinti būtent knygų skaitymą – ir prasminga, ir vertinga“, – sakė ministras, šiemet knygų dovanojęs ne tik J. Ralio gimnazijos, bet ir Kulvos kaimo bibliotekoms.

Dienos pabaigoje ministras viešėjo Jonavos mero padėkos vakare, kuriame įteikė garbingus „Krištolinės gulbės“ apdovanojimus labiausiai rajonui nusipelniusiems verslo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovams. Salėje susirinkusiems jonaviečiams R. Sinkevičius labiausiai linkėjo gebėti išsaugoti bendražmogiškąsias vertybes ir puoselėti jas kasdienybėje ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir visus metus.

IMG_1924

IMG_1952

IMG_1957

IMG_1986

IMG_2043

Gertrūda Bučiūtė