Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

Vyriausybėje – moksleivė iš Jonavos

Donata Vyriausybes

Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikos Vyriausybė vykdo projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“, kuriuo siekiama laužyti visuomenėje egzistuojančius stereotipus apie pačios Vyriausybės, ministerijų darbą ir veiklą. Kasmet dalyvauti projekte kviečiami būsimieji pirmakursiai iš visos šalies, kurie, atrankos būdu patekę į projekto dalyvių sąrašą, turi unikalią galimybę visą savaitę iš arti stebėti Vyriausybės, ministerijų, jų vadovų ir darbuotojų veiklą.

Dalyvauti atrankoje šiemet buvo kviečiami aktyvūs, iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai. Dalyvauti projekte atrinkta 30 dalyvių, tarp jų – Jonavos Senamiesčio gimnazijos moksleivė Donata Telišauskaitė. Drauge su kita projekto dalyve abiturientė visą savaitę „virė“ Susisiekimo ministerijos vandenyse. „Šešėlinė“ ministrė patyrė neeilinių įspūdžių ir įgavo neįkainojamos patirties. Visos projekto savaitės metu dalyviai ruošė pasiūlymą Vyriausybei dėl jaunimo nedarbo mažinimo. Kol buvo formuojamas pasiūlymo dokumentas, D. Telišauskaitė turėjo galimybę pamatyti Susisiekimo ministerijos darbą, jai pavaldžių įmonių veiklą iš arti. Šią ministeriją Donata pasirinko neatsitiktinai – tai viena iš moksleivę dominančių sričių.

„Susipažinau su valstybinės geležinkelio inspekcijos, Vaidotų krovinių paskirstymo stoties, geležinkelių eismo valdymo centro, tarptautinio Vilniaus oro uosto, Lietuvos pašto ir kitų ministerijai pavaldžių įstaigų darbu. Be abejo, susitikau ir su susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi. Tai buvo vienas įdomiausių savaitės susitikimų. Įsitikinau, kad ministrą labai gerbia jo visa stipri komanda, jis pats turi daug patirties,“ – įspūdžiais dalijosi D. Telišauskaitė. Mergina sako, kad paskutinė vasaros savaitė jai buvo pati darbingiausi, smagiausia ir geriausia.

Birutė STEPONAVIČIŪTĖ

Related Posts