Kabinetas Seime: III-309
(85) 2396731

Daugiau nei 300 kasmet žuvusių ir sužalotų dviratininkų – didžiulis nuostolis

Šiandien Gedimino prospekte turėjau progą pabendrauti su dviratininkais.

Reikia pripažinti, kad daugiausiai pusė tuo metu važiavusių laikėsi nuo liepos 1 d. įsigaliojusių naujų Saugaus eismo įstatymo nuostatų.

Kitai pusei teko priminti, kad dviratininkai, važiuojantys važiuojamąja kelio dalimi, dieną privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba ryškiaspalvius (geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos) drabužius su šviesą atspindinčiais elementais arba būti įjungę dviračio žibintus: dviračio priekyje turi šviesti baltas šviesos žibintas, gale – raudonos šviesos žibintas. Tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui – ir viena, ir kita.

Be to, “nežiniukams” padovanojau po liemenę. Tikiuosi, kad ir jie, ir visi kiti jas dėvės, o avarijose nukenčiančių dviratininkų nebeliks!

Lietuvos keliuose kasmet žuvusių ir sužeistų dviratininkų skaičius viršija 300. Vien pernai eismo įvykiuose žuvo 18, sužeista 315 dviratininkų, 2012 m. žuvo 32, sužeisti 284 dviračių vairuotojai.

Lietuvos keliuose nuo 2010 m. netekome daugiau negu 100 dviratininkų. Tiriant eismo įvykių aplinkybes daugelis vairuotojų nurodydavo dviratininko nepastebėję.